Sano Clean Forte T

1

SanoClean Forte T

Čištění a dezinfekce potrubí
Koncentrát

Aplikace

  • Čištění a dezinfekce v jednom kroku

Typ produktu

  • Koncentrát

Účinek

  • přírodní a syntetické tuky, organická kontaminace, non-organické polutanty
  • Biofilmy /bakterie, viry, houby, plísně

Doba použitelnosti

  • 2 roky

Aktivní ingredience:

  • 7% povrchových tenzidů
  • 10.8g/100g peroxid vodíku, 0.0063mg/100g stříbro

Popis

2

SanoClean Forte T - čistící a dezinfekční prostředek v jednom, je používán pro kombinované čištění a dezinfekci vodních systémů a potrubí najednou. Mix tenzidů na jedné straně dosahuje vynikající síly při odstraňování nečistot a v kombinaci s dezinfekční složkou důsledný dezinfekční efekt na druhé straně

Aplikace je prakticky bez pěny a umožňuje dobré namočení všech vnitřních povrchů potrubí a enormně usnaňuje výplachy.

Sano Clean Forte T je také velmi dobře použitelný pro přípravu a konzervaci prachových mopů.

Na rozdíl od SanoClean S, SanoClean Forte T je pouze částečně vhodný k čištění otevřených ploch, neboť obsahuje zvýšenou koncentraci tenzidů.

Účinek

SanoClean Forte T obsahuje směs slučitelných tenzidů, které dosahují ideální čistící účinek proti přírodním a systetickým tukům, organické kontaminaci a non-organickým polutantům. Tento efekt je založen na účinku dezinfektantu Sanosil Super 25. Peroxid vodíku účinkuje jako oxidant, který je vázán do komplexního roztoku se stabilizátory.

Stříbro je přidáno pro zvýšení a prodloužení efektu, působí oligodynamicky a katalicky a masivně zvyšuje účinek peroxide vodíku. Působení stříbra silně zabraňuje obnovení bakteriálního růstu.

Dávkování

Doporučujeme ředit Sano Clean Forte T v poměru 1:9 – 1:24 (Dodatečné ředění je obecně možné, avšak ovlivňuje čistící efekt a prodlužuje aplikační čas)
Ideální dávkování je závislé na úrovni znečištění a očekávané úrovni dezinfekčního účinku. Zvýšení teploty významně zvyšuje/zrychluje účinek prostředku Sano Clean Forte T.

Doba účinku

Závisí na struktuře povrchu, znečištění, teplotě, mikrobiologickém znečištění a použité koncentraci.
Aplikační doba 1 hodina je obecně považována jako absolutně dostatečná, může však být výrazně kratší.

Aplikace

Čištění a dezinfekce může být prováděna standartním postupem, anebo kontinuálním průtokovým procesem. Kontinuální průtokový process (recirkulace, CIP) by měla být preferována, neboť mechanický efekt proudící vody výrazně zvyšuje čistící efekt.

Oplach

Dezinfekční roztok spolu s uvolněnými nečistotami musí být důkladně vypláchnuty po uplynutí aplikačního času.
Lze použít pitnou vodu, alternativně vodu ošetřenou dezinfekčním prostředkem Sanosil Super 25, dosáhneme tím konzervace potrubí.

Ochranné pomůcky

Ochranné rukavice a ochranný štít.